Будищенська громада
Черкаська область, Черкаський район

Черкаський районний сектор Державної міграційної служби інформує

Оформлення паспорта громадянина України у вигляді картки вперше

Після досягнення 14-річного віку кожен громадянин України має змогу самостійно оформити сучасний паспорт громадянина України у вигляді ID-картки.

Власник такого біометричного документу матиме змогу не тільки зареєструватися для участі в ЗНО (паспорт є обов’язковим в переліку документів), а й отримає численні переваги, як от користування різноманітними електронними сервісами, зокрема популярним застосунком для смартфону «Дія».

Паспорт оформлюється особам, які не досягли 18-річного віку, на чотири роки, після досягнення 18-річного віку на 10 років. Паспорт, який оформлюється вперше, видається не пізніше ніж через 20 робочих днів із дня оформлення заяви-анкети для його отримання. За оформлення паспорта вперше адміністративний збір не справляється.

Після виповнення 14 років жителям Черкаського району Черкаської області необхідно звернутися до Черкаського районного відділу  УДМС у Черкаській області (під час карантину можна звертатися до будь-якого підрозділу Міграційної служби НЕЗАЛЕЖНО від реєстрації місця або проживання) та надати такі документи:

• свідоцтво про народження;
  • оригінали документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу батьків або одного з них, які на момент народження дитини перебували у громадянстві України (для підтвердження факту належності особи до громадянства України). У разі відсутності таких документів, або у разі, коли батьки чи один із батьків на момент народження дитини були іноземцями або особами без громадянства, або у разі набуття особою громадянства України на території України подається довідка про реєстрацію особи громадянином України;
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон (для осіб, які постійно проживали за кордоном, після повернення їх в установленому порядку на проживання в Україну та для осіб, які набули громадянство України за кордоном);
  • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);

• документ, що підтверджує відомості для внесення додаткової змінної інформації:
  • довідку про реєстрацію місця проживання встановленого зразка;
  • свідоцтво про зміну імені (за наявності);
  • довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття (за наявності).

Додатково інформуємо, що у разі відсутності довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків при досягненні 14-річного віку – не варто хвилюватися, адже можна отримати перший паспорт громадянина України у вигляді ID-картки вже з внесеним РНКОПП. Під час подачі заяви на оформлення паспорта необхідно сповістити спеціаліста Міграційної служби про бажання скористатися комплексною послугою для підлітків з одночасним оформленням паспорта та присвоєнням податкового коду. Послуга БЕЗКОШТОВНА та надається за бажанням.

Для зручності, рекомендуємо скористатися чат-ботом ДМС у Viber і Telegram ( https://dmsu.gov.ua/services.html ), які допоможуть записатися в електронну чергу та відслідкують готовність документа аж до моменту його отримання.