Будищенська громада

Інформує

Начальник відділу - Коваль Леся Сергіївна

с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, тел. 0472-308-279, e-mail econombudsr@gmail.com

Програма соціально-економічного та культурного розвитку Будищенської сільської територіальної громади на 2024 рік

Програма енергоефективності та енергозбереження Будищенської сільської територіальної громади на 2024 рік

Програма «Безбарєрна Черкащина» на території Будищенської сільської територіальної громади на 2024-2030 роки

Програма регулювання чисельності безпритульних тварин на території Будищенської сільської територіальної громади на 2024-2027 роки

Фото без опису

Надлишкове використання ресурсів - це не лише додаткове навантаження на сімейний бюджет, а й несприятливий фактор для екології. Головне правило економії електроенергії - потрібно привчити себе розумно користуватися нею. Які електроприлади тягнуть найбільше грошей із вашого гаманця, чому холодильник не повинен стояти близько біля плити, що таке прилади категорії «А» та як вони можуть допомогти заощадити? Елементарні заходи енергозбереження доступні кожному. І при їх сумлінному дотриманні вартість споживання електричної енергії можна зменшити до 50%.

Виходячи з кімнати, вимикайте світло

Це найпростіший і разом із тим найефективніший спосіб економити електроенергію. Використовуйте точкове або комбіноване освітлення, якщо це не викликає дискомфорту, а ще візьміть за звичку вмикати світло тільки в тій кімнаті, де ви знаходитесь.

Крім того, на ступінь освітленості впливає чистота вікон і освітлювальних приладів. Якщо регулярно чистити лампи, рівень освітленості можна підвищити до 20%.

Встановіть енергозберігаючі лампи.

Вони коштують дорожче, але споживають у 4,5–5 разів менше електрики, ніж звичайні. Та і служать вони у 5-8 разів довше. До того ж, LED лампочки не виділяють шкідливих речовин.

Замініть старі електроприлади

Старі прилади «з’їдають» велику кількість електроенергії. Тому доцільним буде замінити стару техніку на сучасну, схвалену стандартами енергозбереження.

Купуйте побутові прилади класу «А»
Нинішній ринок пропонує багатий асортимент побутової енергозберігаючої техніки. Звертайте увагу на прилади із позначками «А» або «А+», вони споживають небагато електроенергії. У порівнянні з приладами більш низького класу енергоспоживання, вони споживають електрики на 30-40% менше.http://www.cherkasyoblenergo.com/uploads/posts/2020-03/1585136947_90474613_671682740234466_5697539117626163200_n.jpg

Правильно користуйтеся технікою
Запам’ятайте: холодильник, який стоїть біля плити чи батареї, працює в посиленому режимі, споживаючи значно більше електроенергії – приблизно на 40%. Тому подбайте про його «розумне» місцерозташування в домі. Ще одне правило – не ставте в нього теплу їжу. І насамкінець – не забувайте регулярно його розморожувати. Крім того, подбайте, щоб на холодильник не потрапляли прямі сонячні промені.

Працююча пральна машинка також може споживати менше електроенергії. Для цього при пранні її треба завантажувати повністю, однак і не перевантажуйте, бо через надлишок енергії теж витрачається більше. Не повністю завантажена машинка – це 15% перевитрат енергії, а неправильна програма – 30%.

Правильно використовуйте електрочайник. Щоб заощадити електроенергію, кип'ятіть лише стільки води, скільки потрібно в даний момент. Також подбайте про те, щоб не було накипу, адже із ним чайник у 30 разів гірше проводить тепло і споживає на 40% менше електроенергії.

Вимикайте «режим очікування»
Комп’ютер у режимі очікування – звична для багатьох річ. Однак у такому стані його краще залишати лише тоді, коли ви ненадовго відлучаєтесь від робочого місця. Прилади, які працюють у «режимі очікування», все одно споживають електроенергію. Навіть якщо у вас телевізор або ПК новітньої моделі, то в режимі очікування вони споживають відповідно 0,2 кВт і 3,6 кВт на місяць, а застарілі моделі - в кілька разів більше. Тому, виходячи з дому, не забудьте вимикати з розетки телевізор, мікрохвильову піч, музичний центр, чайник тощо.

Також не заряджайте прилади довше, ніж це потрібно для їхньої повної зарядки.http://www.cherkasyoblenergo.com/uploads/posts/2020-03/1585136905_84555001_505459946815263_798680208419848192_n.jpg

Одним із найефективніших способів економити електроенергію є встановлення багатотарифних лічильників.
Багатозонні лічильники – це сучасні прилади, здатні вести облік за однією, двома або трьома тарифними зонами. Перехід на такий лічильник буде доцільним, якщо більшість електроприладів ви використовуєте вночі.

Придбавши такий лічильник, вам необхідно буде його параметризувати, тобто запрограмувати на обрахунок спожитої електроенергії за кількома зонами обліку. Зона обліку - це період доби, у яку ви користуєтесь електроенергією.

Якщо де двозонний лічильник, то йдеться про періоди із 7-ї до 23-ї години вдень, і вночі – із 23-ї до 7-ї. Удень діятиме звичайний тариф, а от вночі електроенергія буде для вас удвічі дешевшою.

Тризонний лічильник включає в себе ще й пікові години:
Пік: з 8-ї до 11-ї, та з 20-ї до 22-ї електроенергія коштує 150% від загального тарифу на електроенергію.
Напівпік: з 7-ї до 8-ї, з 11-ї до 20-ї та з 22-ї по 23-тю діє загальний тариф на електроенергію.
Ніч: із 23-ї до 7-ї ранку електроенергія коштує 40% від загального тарифу на електроенергію.

Будьте уважні, обираючи тризонний вид обліку. Якщо вночі електроенергія коштує тільки 40% від загального тарифу, то в пікові години тариф вищий від загального на 50%. Тризонний лічильник буде вигідний, якщо в пікові години споживання у вас буде мінімальним.

А ось із двозонним лічильником ви будете економити у будь якому-разі. Адже в нічний час електроенергія коштує 50% від загального тарифу. З придбанням багатозонного лічильника зовсім необов’язково переходити на нічний спосіб життя. Адже вся сучасна побутова техніка має таймер, який можна виставляти на зручний час.

Фото без опису